cs.gif  česky
en.gif  english
23. 2. 2019 » 0 °C
       
Galerie | Teploměr | Studentská unie | Webmail | ČVUT | Partneři | Hledání | MyInfo

Novinky

Petice za nezdražování koleje
- Wednesday, 11. November 2009 -  Komentáře
Tak tady je link na petici za nezdražování koleje. Klidně to šiřte i lidem co nejsou na MK, ale podmínka je, aby byli studenti ČVUT a obyvatelé kolejí SUZ. http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detail.php?id=269
Iniciativa Nespokojená Masárna
- Wednesday, 4. November 2009 -  Komentáře [1]
Ahoj,
po rozhovoru s několika kamarády a spolubydlícími na koleji jsme dospěli k názoru, že koleji se nevede vůbec dobře. Když máme nějaký problém jako rozbitá lednička či světlo, tak jako jedinou odpověď co dostanem je, že nejsou peníze.
Chce to s tím něco dělat, někoho upozornit. Proto prosím jestli Vás na koleji něco trápí napište nějaký stručný soupis problémů, nebo věcí které Vás nejvíce žerou. Doufám, že když se nás sejde víc začne se to konečně řešit.
Připravili jsme pro vás vzor v Excelu (ke stažení zde), kam bude asi problémy nejjednodušší psát, tak to prosím udělejte taky tak. Jo a nezapomínejte na jména. Nemáme se proč stydět, že upozorňujeme na "prasklou zářivku“ na jedné z nejdražších kolejí v Praze. Rádi bychom z toho vytvořili jakýsi seznam a ten poskytli hospodářce k řešení, když jako jednotlivcům se problémy řešit nedaří, tak to snad nějakou váhu mít bude.

Mail mi posílejte sím na nespokojena.masarna(at)seznam.cz a hlavně to prosím posílejte dál s kým jste v kontatku. Snad to nebude zbytečná práce...

Za Nespokojenou Masárnu Michal Chudožilov
Zdražení kolejného?
- Wednesday, 4. November 2009 -  Komentáře [3]
Od 1.1.2010 je plánované zdražení kolejného na kolejích ČVUT o 6.4%. Důvodem zdražení je prý změna sazby DPH za služby a inflace za rok 2009.

Dle scénáře ubytování je oprávněné zdražení až od 1.2.2010, a to o inflaci (když překročí 5%) nebo změnu sazby DPH.

1. momentálně je téměř nulová inflace za rok 2009 (podloženo neoficiální informací ze statistického úřadu)
2. sazba DPH se u služeb zvedne jenom o 1%

Na Facebooku byla vytvořena skupina proti neoprávněnému zdražování: http://www.facebook.com/group.php?gid=311204025709 .
Cílem téhle skupiny je prosadit (dle ubytovacího scénáře oddíl V., odstavec 4), aby se kolejné zvedlo maximálně o výši DPH a to až od 1.2.2010, pokud inflace nepřekročí 5%.

Přidejte se do skupiny a rozešlete taky všem přátelům bydlícím na kolejích ČVUT. Když se nás přidá dostatečné množství do 18.11.2009 (zasedání AS ČVUT), bude to mít nějakou váhu.

V budoucnu bude možná sepsána i petice.
Topení na pokojích
- Sunday, 25. October 2009 -  Komentáře [4]
Na poslední schůzi představenstva klubu Masařka a zástupců vedení Masarykovy koleje bylo ujednáno následující: Student, který se domnívá, že jeho pokoj není dostatečně vytopen, skutečnost oznámí vedení MK. Na pokojích bude přeměřována teplota a překontrolováno, zda není topení zavzdušněné.
- Monday, 19. October 2009 -  Komentáře
Dosavadní předseda klubu Masařka Jaroslav Hřebeček vyhlašuje v souladu se Stanovami SU a dle vnitřních předpisů klubu Masařka volby do představenstva klubu Masařka. Členové klubu mohou podat svoji kandidaturu do 17. 11. 2009. Více informací najdete zde.
Podrobnosti smlouvy o ubytování na rok 2009/2010
- Sunday, 4. October 2009 -  Komentáře [2]
Chceme ubytované studenty upozornit na sekci II.7 smlouvy o ubytování, kterou jste podepsali při nástupu na kolej.

Pokud má student zájem předčasně vypovědět ubytovací smlouvu, musí tak učinit nejpozději 1 měsíc předem. Pokud student vypoví ubytovací smlouvu později nebo ji nevypoví a přímo ubytování ukončí, zaplatí pokutu ve výši jistiny tj. 2500,- Kč. Nevztahuje se na poslední měsíc platnosti smlouvy. Jistina bude zaúčtována v den ukončení ubytování.

Pokud máte zájem ukončit předčasně ubytování na koleji, pak musíte vypovědět ubytování v předstihu minimálně jednoho měsíce.
Členské příspěvky za zimní semestr 2009/2010
- Sunday, 4. October 2009 -  Komentáře
Chtěli bychom připomenout všem stávajícím i novým členům, že termín pro zaplacení členského příspěvku za zimní semestr je do 15. října. Instrukce, jak zaplatit, najdete v sekci FAQ. Děkujeme.
We would like to remind you, that you have to pay your club membership fee for the winter semester until 15th of october. There are instructions how to pay on our website in the section FAQ. Thank you.
- Friday, 11. September 2009 -  Komentáře [3]
Dnešním dnem platí pro návštěvu kulturní místnosti nová pravidla, která byla proti těm starým částečně upravena. Novinkou je doba, na kterou se můžete do místnosti rezervovat. Karta Vám bude vydána pouze v době od 6:00 do 22:00. Pokud bude v kulturní místnosti zjištěno porušování nočního klidu, případně poškozování majetku klubu Masařka, budou návštěvníkům místnosti zablokován přístup do rezervací a do kulturní místnosti. Děkujeme za pochopení.
- Wednesday, 22. July 2009 -  Komentáře
Plánujeme v nejbližší době nasadit do provozu nový ethernetový teploměr, který nahradí stávající teplomer.mk.cvut.cz. Testovací verzi nového rozhraní můžete nalézt na papouch.mk.cvut.cz (dočasná podoba, dokud nebude nový web).

Chtěli bychom Vám nabídnout možnost se podílet na realizaci nových webových stránek (backend v PHP i jejich design). Pokud máte pocit, že máte nějaké zkušenosti s tvorbou takovéhoto webu a rádi byste pomohli, neváhejte napsat na admin@mk.cvut.cz a my Vám poskytneme další informace.

Základní požadavky by tedy byly - přehledné statistiky přibližně stejně jako na webu "starého" teploměru. Základem by bylo napsat vlastní, nebo využít existující knihovnu, na kreslení průběhů teploty a vlhkosti v různých časových intervalech. Plánujeme v budoucnu nasadit na koleji více čidel, takže by se dalo také porovnávat hodnoty z různých částí koleje.
Ceny letního ubytování pro studenty přecházející z Bc. do Mgr. studia
- Wednesday, 1. July 2009 -  Komentáře
Kdo ukončil Bc. nebo Mgr. studium a požádal o prázdninové ubytovaní + bude pokračovat dále ve studiu, musí co nejdříve dodat potvrzení o přijetí k dalšímu studiu nebo jiný doklad do ubytovací kanceláře na Strahov, aby mohl od 3.7.09 bydlet za snížené prázdninové kolejné, jinak bude stále platit samopláteckou cenu !

Kdo takové potvrzení ještě nemá, musí platit cenu samopláteckou. Pokud při nástupu na kolej (na podzim) donese potvrzení o přijetí s tím, že platil přes prázdniny právě cenu samopláteckou, bude mu rozdíl od studentského letního ubytování vrácen (buď v hotovosti nebo jako přeplatek na účet SUZ). O toto je ale nutné při nástupu v září požádat.

Shrnutí: ukončil(a) jste Bc. nebo Mgr. - 3 dny po SZZ máte cenu kolejného, potom jste samoplátce do 3.7., pokud dáte potvrzení včas - od 3.7. máte snížené kolejné.

Kalendář akcí na Masařce

Masařkaon

fb

Nejčtenější ...

»
» Masařka
» Správci
» Síťové FAQ
» Menza
» Kolej
» Sport
» Studentský klub
» Síť
» Kontakty

Ankety ...

Celkem hlasů:
více anket ...